Image00007
W dniu 3 kwietnia br. Starostwie Powiatowym w Bartoszycach odbyło się spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców z Vice Dyrektor Warmińsko- Mazurskiej Strefy Ekonomicznej - Panią Magdaleną Szulc.

 

W związku ze zmianą zasad działania Specjalnych Stref Ekonomicznych w Polsce pojawiły się nowe możliwości uzyskania pomocy publicznej przez przedsiębiorców na realizację nowych inwestycji. Dotychczasowe ograniczenia terytorialne zniechęcały często firmy lub eliminowały nawet z możliwości inwestowania, co wiązało się z nierównym rozwojem Polski.

Nowe przepisy: ustawa z dnia 10 maja 2018r. o wspieraniu nowych inwestycji oraz rozporządzenie Rady Ministrów z 28 sierpnia 2018r. w sprawie pomocy publicznej udzielanej niektórym przedsiębiorcom na realizację nowych inwestycji, stwarzają możliwości otrzymania najwyższej w skali kraju pomocy publicznej w formie zwolnienia z podatku dochodowego nawet do 70% wartości inwestycji.

 

Zachęcamy do kontaktu:


Warmińsko- Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA
ul. Barczewskiego 1, 10-061 Olsztyn, Tel: +48 89 535 02 41
e- mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; www.wmsse.com.pl